categories-news

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η παρουσία της αντιπροσωπευτικής ομάδας της ΕΛΟΚ στο διεθνές τουρνουά «32nd Bosphorus Cup 2019» στην Κων/πολη όπου συμμετείχαν 1107 αθλητές από 31 χώρες.
Η ελληνική αποστολή αποτελείτο από 93 αθλητές από 27 συλλόγους, τον ομοσπονδιακό προπονητή και αρχηγό αποστολής Ι. Κανέλλη, τους βοηθούς εθνικούς προπονητές Φ. Λεκάκο και Ι. Σύλλα, τους διαιτητές Δ. Αρσενιάδη, Φ. Τσιριγώτη, Γ. Λιάσκου και Β. Καλογερά και τους σωματειακούς προπονητές που συνέδραμαν τις προσπάθειες των αθλητών –τριών μας Β. Τριαντάφυλλο, Α. Κωνσταντίνου, Κ. Νικηφόρο, Ε. Χριστοδούλου, Ε. Κωνσταντακόπουλο, Σ. Πιθαμίτση, Ν. Ψαραγκάθου, Γ. Μπαλωμένο, Σ. Μαργαριτόπουλο και Κ. Βαγιακάκο.
Την αποστολή συνόδευαν η Πρόεδρος του Δ.Σ. κα Εμμ. Ποντίδα, ο Πρόεδρος της Τεχνικής Επιτροπής κος Π. Χοδροματίδης καθώς και ο επίτιμος Πρόεδρος και μέλος της Ε.Ο.Ε. κος Γ. Γερόλυμπος.
Η αντιπροσωπευτική μας ομάδα, σ’ ένα ιδιαίτερα ανταγωνιστικό τουρνουά με 1299 συνολικές συμμετοχές, κατετάγη στην 3η θέση της γενικής κατάταξης με 14 χρυσά – 12 αργυρά – 26 χάλκινα πίσω από την διοργανώτρια χώρα Τουρκία και την Αίγυπτο.
Η ΕΛΟΚ θέλει να συγχαρεί όλα τα μέλη της αποστολής, αθλητές, προπονητές, διαιτητές και συνοδούς για την δυναμική και κόσμια παρουσία τους καθώς και για τις εξαιρετικές αγωνιστικές επιδόσεις.

Ακολουθούν αναλυτικά οι διακρίσεις των αθλητών μας:

1ST PLACE PAPANASTASIOU EVANTHIA 11 YEARS OLD INDIVIDUAL FEMALE KUMITE +44 KG
1ST PLACE KARRAS PETROS 11 YEARS OLD INDIVIDUAL MALE KUMITE -40 KG
1ST PLACE REGKLI THEONI 12 YEARS OLD INDIVIDUAL FEMALE KUMITE -35 KG
1ST PLACE PAPAVASILEIOU CHRISTOS 12 YEARS OLD INDIVIDUAL MALE KUMITE -52 KG
1ST PLACE CHRYSOPOULOU KONSTANTINA CADET INDIVIDUAL FEMALE KUMITE +54 KG
1ST PLACE KOURI FILIO CADET INDIVIDUAL FEMALE KUMITE -54 KG
1ST PLACE BINAS KONSTANTINOS CADET INDIVIDUAL MALE KUMITE +70 KG
1ST PLACE KONSTANTINIDOU DIMITRA SENIOR INDIVIDUAL FEMALE KUMITE +68 KG
1ST PLACE MOUTAFTSIS ILIAS SENIOR INDIVIDUAL MALE KUMITE -75 KG
1ST PLACE SEREMETAKIS EVANGELOS U21 INDIVIDUAL MALE KUMITE -75 KG
1ST PLACE PERGALIA ANASTASIA EIRINI UNDER 10 YEARS FEMALE KATA
1ST PLACE KROSI ERIONA UNDER 10 YEARS FEMALE KUMITE
1ST PLACE GKIOUSIS GERASIMOS UNDER 10 YEARS MALE KATA
1ST PLACE GKIOUSIS GERASIMOS UNDER 10 YEARS MALE KUMITE
2ND PLACE LIOLIOU KONSTANTINA 10 YEARS OLD INDIVIDUAL FEMALE KUMITE -34 KG
2ND PLACE ZOIS STYLIANOS 11 YEARS OLD INDIVIDUAL MALE KUMITE -40 KG
2ND PLACE REGKLI THEONI 13 YEARS OLD INDIVIDUAL FEMALE KUMITE -39 KG
2ND PLACE SEREMERAKIS MICHAIL SENIOR INDIVIDUAL MALE KUMITE -84 KG
2ND PLACE ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ U21 INDIVIDUAL MALE KUMITE +84 KG
2ND PLACE LITOS KLEARCHOS U21 INDIVIDUAL MALE KUMITE -75 KG
2ND PLACE KROSI ERIONA UNDER 10 YEARS FEMALE KATA
2ND PLACE PAPAVASILEIOU ELENI FANOURIA UNDER 10 YEARS FEMALE KUMITE
2ND PLACE VYTHOULKAS GEORGIOS UNDER 10 YEARS MALE KATA
2ND PLACE BADEKAS PHILIPPE JOHN UNDER 10 YEARS MALE KUMITE
2ND PLACE PAPAGIANNOPOULOU EFTHALEIA VETERAN 36-45 YEARS FEMALE KUMITE -75 KG
3RD PLACE HIRAS ESTELLE 10 YEARS OLD INDIVIDUAL FEMALE KUMITE -34 KG
3RD PLACE GRAMMATIKA DIMITRA 11 YEARS OLD INDIVIDUAL FEMALE KUMITE +44 KG
3RD PLACE KOTTA ARIADNI FREIDERIKI 11 YEARS OLD INDIVIDUAL FEMALE KUMITE -32 KG
3RD PLACE XERAXOUDIS IOANNIS 11 YEARS OLD INDIVIDUAL MALE KUMITE +50 KG
3RD PLACE KYMPRITI ANASTASIA 13 YEARS OLD INDIVIDUAL FEMALE KUMITE -49 KG
3RD PLACE ALAMISI MARIA 13 YEARS OLD INDIVIDUAL FEMALE KUMITE -54 KG
3RD PLACE FARMAKI KASSIANI CADET INDIVIDUAL FEMALE KUMITE -54 KG
3RD PLACE TSIAKMAKIS FOTIOS INDIVIDUAL 13 YEARS OLD MALE KATA
3RD PLACE TSAGKERA SOFIA INDIVIDUAL CADET FEMALE KATA
3RD PLACE KROSI ERIELDA INDIVIDUAL SENIOR FEMALE KATA
3RD PLACE KROSI ERIELDA INDIVIDUAL U21 FEMALE KATA
3RD PLACE STERGIOTIS PANAGIOTIS JUNIOR INDIVIDUAL MALE KUMITE -61 Kg
3RD PLACE TSAOUSIS CHRISTOS JUNIOR INDIVIDUAL MALE KUMITE -68 KG
3RD PLACE KONSTANTINIDOU DIMITRA U21 INDIVIDUAL FEMALE KUMITE +68 KG
3RD PLACE DROSOPOULOS GEORGIOS U21 INDIVIDUAL MALE KUMITE +84 KG
3RD PLACE PAPADOPOULOS CHRISTOS U21 INDIVIDUAL MALE KUMITE +84 KG
3RD PLACE KONSTANTAKOPOULOS PETROS U21 INDIVIDUAL MALE KUMITE -84 KG
3RD PLACE HIRAS ESTELLE UNDER 10 YEARS FEMALE KUMITE
3RD PLACE BISIAS STAVROS UNDER 10 YEARS MALE KATA
3RD PLACE IOANNIDIS IASON UNDER 10 YEARS MALE KATA
3RD PLACE LEKAKOS PARIS UNDER 10 YEARS MALE KUMITE
3RD PLACE KARAGIANNIS STAVROS UNDER 10 YEARS MALE KUMITE
3RD PLACE BITSAKOU MARINA 11 YEARS OLD INDIVIDUAL FEMALE KUMITE -36 KG
3RD PLACE  KARAGIANNIS GEORGIOS 13 YEARS OLD INDIVIDUAL MALE KUMITE -50 KG
3RD PLACE  KOTTA ARIADNI FREIDERIKI INDIVIDUAL 10 YEARS OLD FEMALE KATA

 

bcup1

bcup2

bcup3

bcup4

bcup5

bcup6

bcup7

bcup8

bcup9

bcup10

Ιούλιος 2019
Δευ Τρι Τετ Πεμ Παρ Σαβ Κυρ
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Sign in with Google Sign in with Gmail Subscribe on YouTube Upload to Flickr

banner say no

Δηλωση συμμετοχής

karate register onlineΗλεκτρονική πλατφόρμα αγώνων ΕΛΟΚ
Online Registration


ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Χρήσιμες συνδέσεις

S5 Box

Είσοδος